برنامه شنای بزرگسالان

Masters Swimming

چیستی

شنای بزرگسالان یا برنامه شنای بزرگسالان یک برنامه سازماندهی شده برای افراد بزرگسال (به طور معمول ۱۸ سال به بالا) می باشد.

برنامه شنای بزرگسالان آمیزه ای از آمادگی جسمانی و شنای رقابتی برای بزرگسالان است. دامنه ای از افراد بزرگسال از شناگران حرفه ای گرفته تا شناگران تازه کار با اهدافی چون تندرستی، آمادگی جسمانی، سرگرمی و رقابت در برنامه شنای بزرگسالان شرکت دارند.

سازماندهی

برنامه ساختارمند شنای بزرگسالان با بکارگیری تمرین های تناوبی و دیگر روش های تمرینی در محیطی از دوستی، همکاری و سرگرمی دنبال می شود. بزرگترین برتری شرکت افراد در برنامه شنای بزرگسالان انجام فعالیت ورزشی در چهارچوب یک برنامه سازمان یافته است. برای هر گروه از شناگران با توجه به اهداف و شرایط آنها برنامه ریزی ویژه ای صورت می گیرد. از برنامه ریزی هایی با سازماندهی حرفه ای برای شرکت افراد در رقابت های شنای بزرگسالان تا برنامه ریزی های با هدف سلامتی و آمادگی جسمانی همگانی.

برنامه شنای بزرگسالان هم برای افراد حرفه ای یا شناگران پیشکسوت و هم برای افراد غیر حرفه ای که برای سلامتی و بهبود سطح زندگی خود به ورزش می پردازند طراحی شده است. بطور عمومی هر فردی که با مهارت های شنا آشنا بوده و بتواند به آسانی چند طول استخر را شنا کند می تواند در برنامه شنای بزرگسالان شرکت کند.

هدف

هدف این برنامه بهبود سلامت و پیشرفت آمادگی جسمانی بطور همگانی و بهبود سطح کیفی زندگی از طریق ورزش شناست.

 

بن مایه ها

Lynn. Alan (2014). Swimming: Technique, Training, Competition Strategy. Crowood Sports Guide

https://www.usms.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *